ul. 18-go Maja 8, Pniewo
07-214 Zatory
tel. 691 193 269
e-mail: kuzniakurpiowska@wp.pl
Facebook: Kuźnia Kurpiowska

W sercu Puszczy Białej, we wsi Pniewo, położonej między Pułtuskiem a Wyszkowem, w budynku dawnej szkoły mieści się Kuźnia Kurpiowska – izba regionalna. Miejsce spotkań ludzi, działających na rzecz dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu, kultywujących tradycje Białej Puszczy Kurpiowskiej.
W dwóch pomieszczeniach odtworzono „mieszkanie kurpiowskie”, a największą salę przeznaczono na organizację warsztatów i spotkań.  W Kuźni, poza zwiedzaniem i podziwianiem starych mebli, przedmiotów gospodarstwa domowego, strojów, haftów i charakterystycznych dekoracji izby, organizowane są warsztaty sztuki ludowej, lekcje i pokazy muzealne, spotkania z twórcami. W ramach działań edukacyjnych uczestnicy wykonują pisanki i palmy wielkanocne, zabawki choinkowe, uczą się haftów kurpiowskich, poznają tajniki tradycyjnych rzemiosł wiejskich – tkactwa, garncarstwa, plecionkarstwa.
Poza pokazami i barwnymi opowieściami o przeszłości, można tu degustować potrawy tradycyjnej kuchni regionalnej, nabyć wyroby rękodzieła, przenieść się do klimatów przeszłości i przyjemnie spędzić czas.