ul. Retmańska 47/3
05-140 Serock
tel. 601 221 313
e-mail: cit@jeziorozegrzynskie.info
www: jeziorozegrzynskie.info
Facebook: “Albatros” Żegluga Mazowiecka Serock

Rejsy na Bugu, Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim realizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego.
Rejsy odbywają się w weekendy od czerwca do sierpnia na trasie Serocka do Arciechowa, z Kuligowa do Popowa oraz z Zegrza do Nieporętu. Aktualne rozkłady rejsów można znaleźć na stronie jeziorozegrzynskie.info (oraz galerii zdjęć poniżej).
Każda z jednostek przeznaczona jest do przewozu do 12 osób i 8 rowerów każdy. Katamarany są również wykorzystywane jako Mobilne Punkty Informacji Turystycznej, gdyż można na nich otrzymać bezpłatne mapy i przewodniki po regionie.
Operatorem rejsów jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego, którego statutowym celem jest promocja atrakcji turystycznych Krainy Dolnego Bugu, Narwi i Jeziora Zegrzyńskiego oraz powiatów nowodworskiego, legionowskiego, pułtuskiego i wołomińskiego. Stowarzyszenie działa od 25 lat i w tym czasie było wydawcą przewodników, map i filmów turystycznych oraz ponad 100 publikacji prasowych, w mediach i TV (są one dostępne na www.jeziorozegrzynskie.info) oraz zrealizowało ponad 40 projektów dofinansowanych ze środków publicznych, w większości z zakresu turystyki, ochrony środowiska i edukacji.
W 2018 roku Stowarzyszenie zbudowało dwa małe statki pasażerskie przystosowane do przewozu osób i rowerów, na co pozyskało dofinansowanie ze środków UE – Programu Operacyjnego Ryby. Natomiast w 2019 roku organizacja zrealizowała pierwszy etap budowy markowego produktu turystycznego pn. „Tramwaje wodne na turystycznej pętli Jeziora Zegrzyńskiego”. Efektem tego działania było uruchomienie na Bugu i Narwi przeprawy rowerowo-osobowej dwoma katamaranami Albatros.
Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego jest również autorem markowego produktu turystycznego promującego turystykę rowerową pn. „Rowerowa pętla wokół Jeziora Zegrzyńskiego”.