ul. Willowa 68A
05-135 Wieliszew
tel. 505 291 120
e-mail: dyniolandkontakt@gmail.com
www: dynioland.edu.pl
Facebook: Dynioland.edu.pl
Instagram: @dynioland

Dynioland, czyli farma dyń w Wieliszewie. Znajduje się w urokliwym sąsiedztwie Narwi i Wieliszewskich Łęgów. Bezpośrednio graniczy z Jeziorkiem Wieliszewskim co przekłada się na piękny widok ze strefy relaksu.znajdującej się na terenie.
Dynioland, to gospodarstwo, w którym właściciele żyją i mieszkają przez cały rok. To przedsięwzięcie, które powstało nie tylko dla chęci uzyskania zysków, ale także, a może przede wszystkim, jest sposobem na codzienne życie, które stwarza możliwości życia „po swojemu” w bezpośrednim otoczeniu przyrody.
Główne kierunki działalności to uprawa dyń w naturalny sposób, bez oprysków oraz nawozów sztucznych. Z uzyskanych płodów rolnych wytwarzane są przetwory. W sezonie jesiennym prowadzona jest także sprzedaż bezpośrednia dyń prosto z pola.
We wrześniu i październiku, od poniedziałku do piątku na farmie organizowane są jednodniowe edukacyjne wycieczki szkolne oraz przedszkolne. Natomiast w weekendy Dynioland otwarty jest na zwiedzanie indywidualne dla całych rodzin. Często organizowane są warsztaty, pokazy, kiermasze. Każdego roku w Dyniolandzie do obejrzenia jest ponad 50 odmian dyń z całego świata.
Główne atrakcje dla dzieci to m.in.:
– labirynty słomiane oraz roślinne,
– ścieżka sensoryczna, basen z kukurydzą,
– mini zoo,
– słomiane zoo,
– wioska z szałasami i kuchnią błotną,
– duża piaskownica,
– traktorki, wózki, koparki,
– sklepik z rękodziełem.
Dynioland to także miejsce na organizację urodzin, ogniska, spotkania integracyjnego, sesji zdjęciowej, eventu firmowego lub innego wydarzenia wychodzącego poza wspomniane ramy.
Nieodłączną częścią Dyniolandu jest gastronomia, w której każdego roku można spróbować wyrobów z dyni: zupy dyniowej, soków dyniowych, kawy z syropem dyniowym, ciast dyniowych, chlebów i bułeczek oczywiście dyniowych 🙂
Choć Dynioland kojarzony jest głównie z sezonem jesiennym, to warto tu zajrzeć także na wiosnę ponieważ w tym czasie obiekt zamienia się w „Ziołoland” i zajmuje się organizacją edukacyjnych warsztatatów zielarskich.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.dynioland.edu.pl, Facebook/dynioland.edu.pl i instagram.com/dynioland.
Do zobaczenia 🙂