Piskornia 70
06-121 Pokrzywnica
tel. 511 035 083
e-mail: norbert.wroniak@gmail.com

Gospodarstwo sadownicze specjalizujące się w produkcji owoców porzeczki czarnej. W sezonie zbiorów, na przełomie czerwca i lipca, można tu skosztować smacznych i bardzo zdrowych owoców porzeczki czarnej. Z tych owoców przygotowuje się kompoty, dżemy, nalewki, mrożonki. Nadają się również do bezpośredniego spożycia.
Gospodarstwo oferuje sprzedaż swoich plonów. W celu ich zakupu należy dokonać wstępnego zamówienia (mailem lub telefonicznie), które gotowe będzie do odbioru w okresie zbiorów i właściciele gospodarstwa powiadomią o możliwości odebrania zamówionych wcześniej porzeczek. Zbiory odbywają się na przełomie czerwca i lipca i trwają 3-4 dni.
Owoce czarnej porzeczki mają właściwości, które sprawiają, że ich spożywanie jest niezwykle korzystne dla zdrowia. Wysoka zawartość witaminy C wpływa korzystnie na układ odpornościowy. Czarne porzeczki są również źródłem witamin B1, B2, B6, PP, K, beta karotenu, biotyny, kwasu foliowego oraz składników mineralnych: potasu, sodu, żelaza, wapnia, związków siarki i magnezu. Dostarczają rzadkich mikroelementów m.in. chloru, cynku, miedzi, boru, jodu, kobaltu, molibdenu i manganu. Ponadto czarne porzeczki odznaczają się właściwościami przeciwdrobnoustrojowymi, moczopędnymi, sprzyjają regeneracji i gojeniu się skóry oraz korzystnie wpływają na wzrok.